Sunday, 6 April 2008
Как ми влияе Cosmopolitan
Аз чета Cosmopolitan. Дори съм абонирана за него. Да, признавам го като някаква слабост, нещо като- аз си пуша тайно или аз си падам по лоши момчета ... нещо такова- малко ме е срам, но и малко се гордея, че и аз мога да съм повърхностна, да съм част от измисления свят на така наречените Cosmo момичета. Ха, аз не вярвам на статиите им, смея се с глас понякога, презирам стила им, но го чета, пак го чета и си мисля как ми влияе това и как ли влияе на останалите. Наблъсканите с реклами съвети за красота- ОК, това го има във всяко списание- козметични продукти, процедури, съвети, които ако следваш няма да имаш време да отидеш на работа и ще наплескаш тялото и лицето си с 5 слоя мазила ... Обувки за 1 500 лева, които непремено трябва да имаш, клинче стил 4ти клас, което те прави модерна жена, добре- това е мода- приемам го. Четеш и сам преценяваш. А какво ще кажеш за статиите?! Уж целта им е да ти вдъхнат самочувствие, да ти дадат увереност, но някакси все ти внушават че си си добре и сама и всички съвети за връзката ти, за секса, за сватбата ... някакси много тънко се разминават с любовта! Това е, което ме плаши. Съвети как да задоволиш мъжете, после как да нямаш нужда от тях, как да изглеждаш перфектно, как да постигнеш самочувствие, как да успееш в работата ... и някакси някакси все убягва нещо- същественото, духовното ...основното. Не вярвам в това, което чета. Да, разпознавам перфектно звездите от корицата, даже понякога съм намирала несъответствия в снимките на звездите и имената им... сравнявам модерното за сезона с последните купени от мен дрешки, но За Бога, смея се на секс картите за изрязване от последния брой и на безумните съвети как да стана перфектната жена, ама в същото време да съм си самодостатъчна ... Винаги съм казвала, че всяко тъпо предаване или тъпо списание може да послужи за нещо, когато е в ръцете на разумен човек. Но дали пък тънката му манипулация не е докоснала и мен- дали не ме е направила консуматор... или ме е накарала да си задавам въпроси, които никое Cosmo момиче с лъскава коса, перфектна кожа и евтини трикчета в леглото няма да си зададе и след 100 години ...не знам. Ще помисля върху това!
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment